Kim Bu Z Kuşağı

Kim Bu Z Kuşağı

06 Ağustos 2021

Partiler, bu kuşağı hedefleyerek onların orta yaş halleri için müjdeli gelecekler vadediyorlar. Bu vaat, bu kuşak için karşılıksız bir çek.
Ödemenin asla yapılmayacağına ya da yapılabilecek tüm ödemelerin o tarihte bir anlam ifade etmeyeceğine inanıyorlar.

Onlar, rol alabildikleri süreçleri ve zamanları önemsiyorlar. Kendi tarihlerini yazmak istiyorlar Her biri bir yıldız. Kendilerini tüm insanlık içerisinde biricik görüyorlar.
Bu onları bencil yapmıyor, aksine yaşadıkları zamanın izleyicisi olmaktansa moderatörü olmaya zorluyor. Hayata ne kadar katılırlarsa o kadar biricik oluyorlar. Kendi filmlerini çekiyor, kendi şarkılarını yapıyor, kendi hikayelerini kendileri yazıyorlar.
partiye katılmak değil, partiyi düzenlemek istiyorlar.

Z kuşağı için temel mesele bir şeye katılmak değil, bir şeyi düzenlemek. Onlar için karşılıklı yapılan şeyler değerli. Dikkat ettikleriyse bir şeyin edilgen parçası olmak değil, düzenleyicisi olarak ona güçlü bir katkı sunabilmek. Aslında sahnede olmak istiyor. Z kuşağı için bütün dünya içene dahil olunması gereken bir sahne. fikirleri var, izleyici değil izlenenin parçası olmak istiyorlar. Hem fikirlerini düzenlemek hem bugüne sağlam adımlarla basmak istiyorlar. Güven konusunda geçmiş akranlarından farklılık gösteriyorlar. Onlar için güven, özgüven demek oluyor.

yaşadıkları dünya

Onlar, dijital bir dünyanın içine doğdular. Desteklerken de, karşı çıkarken de bu dünyanın sunduğu tüm olanakları sonuna kadar kullanıyorlar. Bizim için sanal olan şey onlar için gerçek, bizim için gerçek olan şey ise onlar için banal ve sıkıcı. Dolayısıyla onlar bizim alışkanlıklarımıza katılma konusunda isteksizken bizim onların dünyasına dahil olduğumuz durumlar için ise oldukça misafirperverler.

Son Bloglarımız

Erdoğan: Türkiye Avrupa'nın mülteci ambarı değil

Erdoğan: Türkiye Avrupa'nın mülteci ambarı değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Avrupa sırf kendi ...

Okullar ne zaman açılacak? MEB takvimi 2021!

Okullar ne zaman açılacak? MEB takvimi 2021!

2021 yılı Okulların açılış tarihi ...

Çünkü Burası Bizim Ülkemiz

Çünkü Burası Bizim Ülkemiz

Ülkemiz çok genç bir cumhuriyet. ...